mones
04 مرداد 1401 - 09:25

بستری‌های کرونا در خراسان رضوی دو برابر شد

مشهد ـ رئیس کمیته رسانه و اطلاع رسانی کووید ۱۹ دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: با بستری شدن ۲۳۱ بیمار جدید، میزان بستری کرونا در استان نسبت به دو روز گذشته دو برابر شد.

به گزارش خبرگزاری مهر، محمد پهلوان‌کاشی اظهار کرد: طی شبانه روز گذشته، ۲۳۱ بیمار جدید مبتلا و یا مشکوک به کرونا در مراکز درمانی استان خراسان رضوی بستری شدند که این میزان نسبت به ده روز گذشته رشدی دو برابری داشته است.

خبرگزاری مهرکروناوی با بیان این‌که سهم دانشگاه علوم پزشکی مشهد از تعداد بیماران جدید در مراکز درمانی ۱۹۳ نفر است، خاطرنشان کرد: در حال حاضر ۵۳۷ بیمار مبتلا و یا مشکوک به کرونا در مراکز درمانی استان بستری هستند که ۴۲۶ نفر از این بیماران در مراکز درمانی این دانشگاه قرار دارند.

کرونارئیس کمیته رسانه و اطلاع‌رسانی کووید - ۱۹ دانشگاه علوم پزشکی مشهد، تعداد بیماران بدحال مبتلا به کرونا در بخش‌های مراقبت ویژه استان خراسان رضوی را ۱۱۲ نفر اعلام کرد و گفت: این تعداد نسبت به ده روز گذشته حدود دو برابرافزایش یافته است و بیشتر افرادی که در این بخش‌ها بستری هستند، نسبت به تکمیل و یا دریافت واکسن کم‌توجهی داشته‌اند.

برابرافزایشوی با بیان این‌که تمامی سطوح بهداشتی و درمانی برای خدمت‌رسانی به بیماران در آمادگی کامل قرار دارند، اضافه کرد: طی شبانه روز گذشته، یک هزار و ۵۲۷ نفر به مراکز خدمات جامع سلامت و اورژانس بیمارستان‌ها به‌صورت سرپایی مراجعه و تحت درمان قرار گرفتند.

پهلوان با بیان این‌که روند تعداد بیماران سرپایی و بستری مبتلا به کرونا در استان خراسان رضوی افزایشی است از عموم گروه‌های هدف خواست ضمن رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی، استفاده از ماسک، اجتناب از حضور در دورهمی‌ها و حفظ فاصله اجتماعی، نسبت به تکمیل و یا دریافت دز یادآور واکسن کرونا اقدام کنند.

منبع: مهر
شناسه خبر: 465977