mones
10 مرداد 1401 - 13:29

عزاداران حسینی در گلستان اجرای شیوه‌نامه‌های بهداشتی کرونا را جدی بگیرند

گنبدکاووس - ایرنا - رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی گلستان گفت: با توجه به روند افزایشی آمار بیماران کرونایی بستری در مراکز درمانی استان، عزاداران حسینی رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی را جدی بگیرند.

سعید گل‌فیروزی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهارداشت: وضعیت شیوع کرونا در گرگان، گمیشان، کردکوی، بندرگز، بندرترکمن، علی آبادکتول، کلاله، مینودشت، گالیکش و آق‌قلا قرمز و در آزادشهر، گنبدکاووس و مراوه‌تپه نارنجی است که در این شرایط عزاداران هنگام حضور در مراسم عزاداری امام حسین(ع) استفاده از ماسک و رعایت فاصله گذاری اجتماعی را بیشتر مورد توجه قرار دهند.

وی گفت: هم اینک ۳۷۴ بیمار کرونایی در مراکز درمانی گلستان بستری هستند که ۴۸ نفر از آنان با توجه به وخامت حال در بخش مراقبت‌های ویژه نگهداری می‌شوند و ۲۵ نفر از آنان با اتصال به دستگاه تنفس مصنوعی به حیات ادامه می‌دهند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی گلستان افزود: آمار بستری شدگان کرونایی امروز در مقایسه با ۳۴۴ مورد روز گذشته روند افزایشی را نشان می‌دهد و در صورت جدی نگرفتن رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی این روند صعودی همچنان ادامه خواهد داشت.

گل‌فیروزی از مردم گلستان خواست علاوه بر استفاده از ماسک و رعایت فاصله اجتماعی در زمان حضور در مراسم عزاداری امام حسین(ع)، تزریق واکسن کرونا به ویژه دُزهای سوم و چهارم را جدی بگیرند.

به گزارش ایرنا، همزمان با ماه محرم ایستگاه‌های واکسیناسیون در هیات‌ها و تجمع عزاداران حسینی گلستان راه‌اندازی شد و مردم علاوه بر ۱۶ مرکز تجمیعی ویژه واکسیناسیون کرونا که در ۲ شیفت صبح و بعد از ظهر فعال است می‌توانند در حین عزاداری برای تزریق واکسن کرونا به این ایستگاه‌ها نیز مراجعه کنند.

گلستان حدود یک میلیون و ۹۹۰ هزار نفر جمعیت شامل یک میلیون و ۵۲۹ هزار واجد شرایط دریافت واکسن کرونا دارد که تاکنون یک میلیون و ۵۱۲ هزار و ۶۲۲ دُز نوبت اول واکسن کرونا برای ۹۴.۴ درصد آنان تزریق شد.

این عدد برای نوبت دوم تزریق واکسن کرونا در گلستان یک میلیون و ۳۰۳ هزار و ۶۷۹ دُز معادل ۸۵.۳ درصد جمعیت و نوبت سوم ۵۳۶ هزار و ۲۳۳ ذُز معادل ۴۰.۳ درصد جمعیت بالای ۱۸ سال و ۳۵.۱ درصد جمعیت بالای ۱۲ سال است.

همچنین تاکنون ۲۳ هزار و ۲۷۰ نفر از مردم بالای ۱۸ سال استان گلستان که ۶ ماه از تزریق نوبت سوم واکسن کرونا آنان گذشته برای دریافت نوبت چهارم این واکسن به مراکز بهداشت مراجعه کردند.

منبع: ایرنا
شناسه خبر: 512295