mones
14 مرداد 1401 - 15:43

امام جمعه فیروز کوه: حضور مسئولان، مردم و جهادی ها در کنار سیل زدگان صحنه های ایثار را خلق کرد

فیروز کوه - ایرنا - امام جمعه شهرستان فیروز کوه گفت: حضور مسئولان ، مردم و نیروهای جهادی در کنار سیل زده ها، صحنه های زیبایی از ایثار و جهاد خلق کرد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، حجت الاسلام حسن حیدری در خطبه های عبادی – سیاسی نماز جمعه این هفته شهرستان فیروز کوه در جمع نماز گزاران، اظهار داشت: مقام معظم رهبری، بارها به اهمیت آبخیزداری تأکید کرده اند و بودجه های خوبی از صندوق ذخیره ارزی به این امر اختصاص یافته است.

حسن حیدریوی ادامه داد: مطالبه ما از مسئولین محترم این است که با توجه به شرایط آب و هوایی فیروزکوه، به مسئله آبخیزداری توجه ویژه شود و بودجه مناسبی به این امر اختصاص یابد.

امام جمعه شهرستان فیروز کوه گفت: ساخت و ساز در مسیل و حاشیه رودخانه، عدم لایروبی، تخریب پوشش گیاهی و بی توجهی به مسئله آبخیزداری، از عوامل مهم ویرانی سیل هستند.

حیدری ادامه داد: از حضور ریاست جمهور، معاون اول، برخی وزرا، استاندار، فرمانداران و شهرداران و گروه های امدادی و بسیجی و ادارات مختلف استانی تشکر می کنیم.

وی افزود: استاندار انقلابی تهران، هشت روز است که جهادی کنار مردم صحنه را مدیریت می‌کند که جای تقدیر دارد.

امام جمعه شهرستان فیروز کوه با بیان اینکه شرط رستگاری و سعادت جامعه، امر به معروف و نهی از منکر است، توضیح داد: ترک امر به معروف و نهی از منکر، در جامعه ۳ اثر دارد : کم رنگ شدن خوبی ها، کم شدن برکت و بلایای آسمانی است

حیدری ادامه داد: باید امر به معروف و ترویج خوبی ها، قبل از نهی از منکر و بدی ها باشد و در امر به معروف و نهی از منکر، توجه به ظرفیت افراد، زمان و مکان اهمیت دارد و * حتی الامکان نهی از منکر، به صورت مخفیانه و با مهربانی انجام شود.

شهرستان فیروز کوه با جمعیت سیال ۵۰ تا ۱۵۰ هزار نفر در فصول مختلف سال در شرق پایتخت قرار دارد.

منبع: ایرنا
شناسه خبر: 536760