mones
15 مرداد 1401 - 15:29

۶۴ مورد جدید ابتلا به کرونا از ابتدای مرداد تاکنون در گیلانغرب ثبت شده است

قصرشیرین- ایرنا- رییس شبکه بهداشت و درمان گیلانغرب گفت: از ابتدای مردادماه تاکنون ۶۴ مورد مثبت ابتلا به کرونا در این شهرستان ثبت شده که از این تعداد ۱۸ مورد در بیمارستان الزهرا (س) و سایر بیمارستان‌های استان کرمانشاه بستری شده‌اند.

دکتر مریم فتاحی روز شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: هم اکنون وضعیت این شهرستان از نظر ابتلا به ویروس کرونا قرمز شده و  آمار موارد مثبت مبتلایان در نیمه اول مرداد ماه نسبت به کل یک ماه تیر بیش از ۲برابر افزایش داشته است.

وی اظهار داشت: از مجموع موارد بستری شده هم اکنون پنج نفر در بیمارستان الزهرا (س) گیلانغرب و سایر بیمارستان های استان بستری هستند.

رییس شبکه بهداشت و درمان گیلانغرب گفت: تاکنون حدود ۹۷ درصد واکسن نوبت اول و ۹۰ درصد نوبت دوم و ۵۶ درصد نوبت سوم واکسن کرونا را دریافت کرده اند.

دکتر فتاحی ادامه داد: حدود یک درصد نیز واکسن یادآور یا نوبت چهارم را دریافت کرده اند که با توجه به شرایط موجود تاکید می شود مردم برای واکسیناسیون دُز یادآور اقدام نمایند.

وی لزوم استفاده از ماسک و رعایت فاصله اجتماعی را مورد تاکید قرار داد و گفت: مردم هنگام حضور در مراسمات عزاداری حتماً رعایت پروتکل ها را مد نظر قرار دهند.

رییس شبکه بهداشت و درمان گیلانغرب در ادامه اظهار داشت: مراکز واکسیناسیون در تمام مراکز بهداشتی درمانی و خانه‌های بهداشت آماده ارائه خدمات به شهروندان هستند و طی ایام تعطیلات تاسوعا و عاشورا نیز از امروز تا ۱۷ مرداد ماه اکیپ سیار واکسیناسیون  صبح وعصر در مقابل مسجد جامع مستقر خواهند شد.

فتاحی همچنین از اجرای مانور اعلام وضعیت هشدار در سطح شهرستان از امروز خبر داد و گفت: تیم بازرسی نیز به صورت مستمر جهت توصیه های لازم در سطح شهرستان فعال شده است.

وی افزود: از ابتدای سال جاری با سه مورد فوت مجموع موارد فوتی از ابتدای شیوع کرونا در شهرستان گیلانغرب به ۱۲۰ نفر رسیده است.

گیلانغرب در غرب کرمانشاه بیش از ۷۲ هزار نفر جمعیت دارد.

منبع: ایرنا
شناسه خبر: 541780