mones
08 مرداد 1401 - 10:50

غفلت و سهل‌انگاری موجب طغیان مجدد کرونا در آذربایجان‌غربی شد/ قرمز رنگ شدن نقشه‌کرونایی ۲شهر استان

رییس دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان‌غربی از حذف رنگ آبی و اضافه شدن رنگ قرمز ، افزایش رنگ‌های نارنجی و زرد در رنگ‌بندی نقشه کرونایی استان طی یک هفته گذشته خبر داد.

محمد امین ولی‌زاد در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در ارومیه از حذف رنگ آبی و اضافه شدن رنگ قرمز ، افزایش رنگ‌های نارنجی و زرد در رنگ‌بندی نقشه کرونایی استان طی یک هفته گذشته خبر داد و اظهار داشت: با توجه به سهل‌انگاری و غفلت افراد از ویروس کرونا باری دیگر شاهد طغیان کرونا در استان و قرمز شدن ۲شهر نقده و چایپاره استان آذربایجان‌غربی هستیم.

وی ادامه داد: سه شهر ارومیه، خوی، شاهین دژ در وضعیت نارنجی کرونایی و مابقی شهرها در وضعیت زرد کرونایی قرار دارند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان‌غربی یادآور شد: طی ۲۴ ساعت گذشته در استان تعداد ۹۸ بیمار بر اثر ابتلا به سندروم حاد تنفسی در مراکز درمانی استان بستری و تعداد. ۲۵۳ بیمار مبتلا به کرونا در استان شناسایی شده است.

ولی زاد ادامه داد: تعداد ۶۹ بیمار در بخش مراقبت‌های ویژه بستری و تعداد ۱۶ بیمار به علت وخیم بودن حالشان به دستگاه ونتیلاتور متصل هستند.

وی با اشاره به استمرار واکسیناسیون علیه ویروس کرونا در استان عنوان کرد: طی ۲۴ ساعت گذشته تعداد ۲۲۲هزار و ۷۶ نفر در استان دز چهارم واکسن کرونایی خود را دریافت کردند.

انتهای پیام/

منبع: فارس
شناسه خبر: 496979