mones
27 مرداد 1401 - 16:15

کرونا جان چهار کرمانشاهی دیگر را گرفت

کرمانشاه- ایرنا- رئیس کمیته اطلاع‌رسانی ستاد مدیریت کرونا دانشگاه علوم‌ پزشکی کرمانشاه با اشاره به اینکه در شبانه‌روز گذشته چهار نفر دیگر در استان بر اثر کرونا فوت کردند، گفت: مجموع جان‌باختگان استان از ابتدای شیوع این ویروس تاکنون به سه هزار و ۱۸۷ نفر رسیده است.

«حامد بهرامیان» عصر پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: هم‌اکنون ۱۵۰ بیمار کرونایی در مراکز درمانی استان بستری هستند که نسبت به روز قبل هفت نفر کمتر است.

وی اظهار داشت: از این تعداد ۴۷ نفر در بخش مراقبت‌های ویژه بستری هستند و حال ۲۰ نفر هم وخیم است.

رئیس کمیته اطلاع‌رسانی ستاد مدیریت کرونا دانشگاه علوم‌ پزشکی کرمانشاه با اعلام اینکه آمار بیماران مثبت سرپایی و بستری با علایم کرونا در ۲۴ ساعت گذشته به ترتیب ۱۷ و ۳۲ نفر بوده است، اظهار کرد: این تعداد نسبت به روز قبل۱۴ نفر کمتر است.

وی گفت: در ۲۴ ساعت گذشته آمار بیماران بستری جدید مبتلا به کرونا در استان ۲۹ نفر بوده و ۳۰ نفر هم در این مدت از بیمارستان ترخیص شدند.

چهار شهرستان کرمانشاه در وضعیت قرمز کرونایی قرار گرفت

چهار شهرستان کرمانشاه در وضعیت قرمز کرونایی قرار گرفترئیس کمیته اطلاع‌رسانی ستاد مدیریت کرونا دانشگاه علوم‌ پزشکی کرمانشاه در ادامه گفت: براساس رنگ‌بندی جدید وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از ۲۲ مرداد شهرستان‌های گیلانغرب، صحنه، کنگاور و سرپل‌ذهاب در وضعیت قرمز کرونایی قرار گرفتند.

بهرامیان افزود: براساس رنگ‌بندی جدید شهرستان‌های کرمانشاه و دالاهو هم در وضعیت نارنجی و شهرستان‌های اسلام‌آبادغرب،  سنقروکلیایی، قصرشیرین، ثلاث‌باباجانی، پاوه، جوانرود، روانسر و هرسین در وضعیت زرد قرار دارند.

وی در ادامه گفت: براساس رنگ‌بندی قبلی (۱۵ مرداد) وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی شهرستان‌های گیلانغرب، صحنه، کنگاور و هرسین در وضعیت قرمز و شهرستان‌های کرمانشاه، اسلام‌آبادغرب، سرپل‌ذهاب، روانسر، جوانرود و پاوه هم در وضعیت نارنجی و شهرستان‌های دالاهو، سنقروکلیایی، قصرشیرین و ثلاث باباجانی هم در وضعیت زرد کرونایی قرار داشتند.

استان کرمانشاه با ۲ میلیون نفر جمعیت دارای ۳۴ شهر و ۲ هزار و ۵۹۵ روستا است.

منبع: ایرنا
شناسه خبر: 615645